Program akcí na duben 2024

V novém Klubu začne promítat digitální kino, už v dubnu se můžete těšit na profesionální i ochotnické divadlo nebo si můžete zajít na přednášku.

KLUB ZUBŘÍ


Středa 3. 4. 2024 od 14.00 hodin

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ – klub zubří

Přijďte poprvé nahlédnout do nově zrekonstruovaného Klubu Zubří.

První promítání kina, cestovatelská beseda, výstava a hlavně možnost nahlédnout do zákulisí prostor Klubu, které se změnilo takřka k nepoznání.Sobota 6. 4. 2024 od 18.00 hodin

BALADA PRO BANDITU, TĚŠÍNSKÉ DIVADLO

Proslulá muzikálová adaptace Olbrachtova románu

Autoři: Milan Uhde – Miloš Štědroň
Režie: Petr Kracik
Hrají: Eržika: Barbora Sedláčková / Bára Vidomská, Nikola Šuhaj: Tomasz Władysław Przybyla a další.

Balada pro banditu je úspěšná divadelní adaptace známého Olbrachtova románu z autorské dílny Milana Uhdeho a Miloše Štědroně, která měla premiéru na prknech brněnského divadla Husa na provázku v roce 1975. Do povědomí veřejnosti se tento muzikál dostal i díky filmovému zpracování, kde ztvárnili hlavní role Miroslav Donutil, Iva Bittová a Bolek Polívka. Písně z tohoto muzikálu postupem času zlidověly a jsou nedílnou součástí příběhu o loupežníkovi z koločavských lesů a o jeho milé Eržice. Skutečná historická postava Nikola Šuhaj loupežník ožije i na scéně Těšínského divadla a diváky čeká příběh o lásce, zradě, nezkrotné touze po svobodě, o síle přátelství, ale i o úplatnosti a pomstě vedoucí až k vraždě. Muzikál slavící již víc než půl století od svého vzniku dodnes těší, inspiruje a dojímá.

Představení v rámci Divadelního předplatného 2024

 


Středa 10. 4. 2024 od 18.00 hodin

TOMÁŠ ŠTVERÁK – TOR DES GÉANTS
JAK JSEM SI SPLNIL SEN

Beseda nejen o tomto ultratrailovém závodu, jehož trasa vede přes severoitalské údolí Aosta na úpatí hory Mont Blanc a je obecně považován za jeden z nejtěžších ultramaratonů na světě.

Večerem bude provázet Marian Žárský.

Vstupné: 100 Kč
Pátek 19. 4. 2024 od 18.00 hodin

DIVADELNÍ SPONA, ZA HRANICE MOŽNOSTÍ

Vstupné: dobrovolné

Rezervace míst: 608 925 552

 Sobota 20. 4. 2024 od 17.00 hodin

DIVADELNÍ SPONA, ZA HRANICE MOŽNOSTÍ

Vstupné: dobrovolné

Rezervace míst: 608 925 552

 

KINO KLUB ZUBŘÍ

Změna programu vyhrazena.

 

Středa 3. 4. 2024 od 16.30 hodin

NEROZLUČNÁ DVOJKA

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný
Francie / Španělsko / Belgie, 2023, 88 min
Režie:  Jérémie Degruson
Scénář: Jérémie DegrusonBob BarlenCal BrunkerJoel CohenAlec Sokolow (více)
Hudba:  Puggy

Nerozlučná dvojka vypráví příběh Dona, dřevěné loutky na útěku a opuštěné plyšové hračky DJ Doggy Doga, který hledá opravdového kamaráda. Jejich cesty se zkříží v Central Parku a navzdory všem předpokladům i odlišnostem se spolu vydávají na dobrodružnou cestu New Yorkem. 

 Vstupné: promítání v rámci dne otevřených dveří zdarma

 


Středa 3. 4. 2024 od 18.30 hodin

TANCUJ MATYLDO

Komedie / Drama

Česko, 2023, 113 min

Režie: Petr Slavík

Scénář:  Nataša SlavíkováPetr Slavík

Kamera:  Martin Štrba

Hudba:  Michal Pavlíček

Hrají: Karel RodenRegina RázlováAntonio ŠoposkiZuzana KanóczSimona PostlerováEva LeinweberováMiroslav BabuskýNatálie HejlováDavid DeptaJiří Rendl (více)

 

V příběhu inspirovaném skutečnou událostí žije uzavřený Karel (Karel Roden) ve světě řádu a striktních pravidel, ve kterém nezbývá mnoho místa pro empatii. Svou extrovertní a bohémskou matku Matyldu (Regina Rázlová), bývalou barovou zpěvačku, navštěvuje víceméně z povinnosti. Matylda přijde nečekaně o byt a Karlovi nezbyde než ji vzít k sobě. Jejich soužití je ale pro něj katastrofou. Zvlášť když vyjde najevo, že u Matyldy propuká Alzheimerova choroba. Jako možné řešení se nabízí, že o svéráznou babičku bude pečovat Karlův syn Pavel (Antonio Šoposki), nezodpovědný floutek pohrdající otcovou profesí exekutora. Společná domácnost tří rozdílných temperamentů různých generací přináší řadu humorných momentů, s postupujícími příznaky nemoci spíš tragikomických. Na první pohled bezvýchodná situace převrátí rodině život vzhůru nohama, ale tím, že to nevzdají, udělají něco důležitého nejen pro Matyldu, ale i sami pro sebe. 

 

Vstupné: promítání v rámci dne otevřených dveří zdarma

 


 

Neděle 7. 4. 2024 od 18.00 hodin

GUMP - JSME DVOJKA

Rodinný / Dobrodružný

Česko, 2024

Režie:  F. A. Brabec, Scénář:  Filip Rožek

Kamera: F. A. Brabec, Hudba: Ondřej Gregor Brzobohatý

Hrají: Bolek PolívkaRichard KrajčoVica KerekesŠtěpán KozubZbigniew CzendlikZuzanka ŠvábkováMartina PártlováKarel RodenMichaela AndělováPatricie PagáčováIvana ChýlkováEva HolubováJosef VojtekOlga LounováAnna ŠulcováIvan Trojan 

Nová Gumpova cesta začne přesně tam, kde ta předchozí skončila. Se svým milovaným Béďou Kozím Bobkem projde hlavní zvířecí hrdina příběhem, který už jim dávno předtím napsaly hvězdy. A zatímco Gumpův první příběh byl smutnější, v jeho volném pokračování s názvem Gump – jsme dvojka se diváci mohou těšit na spoustu vtipných zvířecích scén. Vedle hlavního hrdiny se nově objeví také psí slečna Jenny, která si zahraje Gumpovu sestru Kytičku.

 Vstupné: 150 Kč

  Neděle 14. 4. 2024 od 18.00 hodin

ARISTOKRATKA VE VARU

Komedie
Česko / Slovensko, 2024, 99 min
Režie: Jiří Vejdělek, Předloha: Evžen Boček (kniha)
Scénář: Jiří Vejdělek
Kamera: Vladimír Smutný
Hudba: Ondřej Hokr

Hrají: Hynek ČermákTatiana DykováYvona StolařováEliška BalzerováMartin PechlátPavel LiškaZdeněk PiškulaSimona LewandowskaPetra Nesvačilová (více)

Hrabě Frank Kostka (Hynek Čermák), jeho žena Vivien (Tatiana Dyková) a jejich dcera Marie (Yvona Stolařová) žijí na svém rodovém zámku Kostka. Udržovat zámek v chodu jim pomáhá hospodyně paní Tichá (Eliška Balzerová), údržbář Krása (Pavel Liška) a kastelán Josef (Martin Pechlát). Původní zájem návštěvníků zámku o kletbu komtesy Marie už netáhne jako dřív, což Marii vůbec nevadí – alespoň má dostatek času na svého Maxe (Zdeněk Piškula), šlechtice z vedlejšího zámku Hvězda. Frank je ovšem v koncích, není dost peněz ani na výplaty, ani na potřebné opravy. A právě v tu chvíli se objeví dcera právníka Bendy Deniska (Simona Lewandowska), která rozvíří poklidné vody rodového sídla… (Evolution Films)

 


Středa 17. 4. 2024 od 18.00 hodin

DUNA: ČÁST DRUHÁ

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama
USA / Kanada, 2024, 166 min
Režie: Denis Villeneuve
Předloha: Frank Herbert (kniha)
Scénář: Jon SpaihtsDenis Villeneuve
Hudba: Hans Zimmer

Hrají: Timothée ChalametZendayaRebecca FergusonJavier BardemJosh BrolinAustin ButlerFlorence PughDave BautistaChristopher WalkenLéa Seydoux a další

 V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on. 

 


Neděle 21. 4. 2024 od 18.00 hodiny

PRÁZDNINY S BROUČKEM

Komedie, Česko, 2024
Režie: Jiří Matoušek
Scénář: Filip OberfalcerJiří Matoušek

Hrají: Barbora PolákováLukáš PříkazkýMichal IsteníkMartin SobotkaTomáš JeřábekPavel ZedníčekPavel NovýMarie LudvíkováPatrik DěrgelFrantišek SládekBarbora Dragounová 

Kdo by někdy nechtěl vyrazit na rodinnou dovolenou krásným červeným karavanem po dědovi? Bára Poláková coby dobrodružná máma dvou dětí a nadšená food blogerka, řekne této výzvě ano. Její manžel, kterého si zahrál Lukáš Příkazký, dobrodružné nadšení ani trochu nesdílí. Ale když máme vedle sebe někoho, koho máme rádi, je úplně jedno, kde zrovna jsme. Celá rodina proto nakonec vyrazí na letní dovolenou k moři obytňákem. A přestože je Jadran doslova na dosah, cesta se může pořádně protáhnout.

 


Středa 24. 4. 2024 od 18.00 hodin

TOXIC

Drama
Česko, 2024, 97 min
Režie:  Štefan Voržáček
Scénář: Štefan Voržáček

Výrazně atmosférické filmové drama určené zejména mladému publiku, které se zabývá vztahovou toxicitou. Celý příběh je vyprávěn optikou Tomáše, úspěšného, ale osamělého třicátníka. Tomáš se seznámí s Ester, spíš neobvykle přitažlivou než klasicky krásnou dívkou. Její nonkonformní přístup k životu Tomáše fascinuje a téměř ihned ho pohltí.  Vše se ale změní okamžikem, kdy do děje vstoupí Maty, tajemný mladík, ke kterému Ester váže hluboké pouto z minulosti. Tomáš se tak znenadání stane třetí stranou domnělého milostného trojúhelníku. Doufá, že Ester si jako perspektivního partnera vybere právě jeho. Jenže se zdá, že ta se nedokáže od svého osudového muže odpoutat. Tomáš tak vymyslí plán, jak Matyho vypudit z jejich života. Jenže plán je jedna věc a život druhá. 

 


Neděle 28. 4. 2024 od 18.00 hodin

RIVALOVÉ

Drama / Romantický / Sportovní
USA, 2024
Režie: Luca Guadagnino
Scénář: Justin Kuritzkes
Kamera: Sayombhu Mukdeeprom
Hrají: ZendayaJosh O'ConnorMike FaistFaith FayA. J. Lister

Film sleduje tři hráče, kteří se znali jako teenageři a nyní soupeří na tenisovém turnaji, zatímco znovu rozdmýchávají starou rivalitu na kurtu i mimo něj. 

 

KNIHOVNA ZUBŘÍ

 

Středa 10. 04. 2024 od 16.00 hodin

NEJEN NA HÁ(Č)KU

Tvořivé odpoledne pro všechny nadšené tvůrce ručních prací.


 

Úterý 16. 04. 2024 od 9.30 hodin

BUDULÍNCI

Dopoledne pro děti s rodiči na rodičovské dovolené. Pohádky, povídání, říkačky, hry a tvoření pro nejmenší.

  

MUZEUM ZUBŘÍ – HLAVNÍ 824


 

Úterý 30. 4. 2024 od 18.00 hodin, Vzdělávací centrum Jana Koláčka

KLUB ZUBŘÍ V PROMĚNÁCH ČASU

Klub Zubří vstupuje do nové etapy své existence. Na besedě s názvem „Klub v proměnách času“.  Zdena Hrachovcová a hosté společně zavzpomínají na minulost klubu a na spolky, které v něm našly zázemí.

Vstupné: 50 Kč

 

PŘIPRAVUJEME NA KVĚTEN

 

Pátek 3. 5. 2024 od 19.00 hodin

KLUB ZUBŘÍ, ŠVANCY SHOW – JÁ SU Já

 

Pátek 10. 5. 2024 od 19.00 hodin

KLUB ZUBŘÍ, DIVADELNÍ SPOLEK CHAOS, VRAŽDY A NĚŽNOSTI

 

Sobota 18. 5. 2024

KLUB ZUBŘÍ, METLÁŘSKÝ JARMARK S TRADIČNÍM KÁCENÍM MÁJE

 

Pátek 24. 5. 2024 od 18.00 hodin

DIVADLO POD PALMOVKOU, BEZRUKÝ FRANTÍK

 

Pátek 31. 5. 2024

MUZEUM ZUBŘÍ, MUZEJNÍ NOC

 

Předprodej vstupenek na akce v Klubu Zubří:

 

Bezhotovostně ONLINE: www.mesto-zubri.cz/nakup-listku-online

Hotově: Kancelář Odboru kultury a sportu, Klub Zubří, Hamerská 10
(vstup hlavním vchodem)

Tel. č.: 571 659 447, e-mail: kultura@mesto-zubri.cz

 

Pondělí: 8.00–11.30, 12.30-16.30
Úterý: zavřeno
Středa: 8.00–11.30, 12.30-16.30
Čtvrtek: 8.00–11.30, 12.30-14.00
Pátek: 8.00-11.00

  


Nacházíte se v režimu "Bez grafiky". Zapnutím grafiky zobrazíte standardní verzi webu. Zapnout grafiku