Zubří poznalo Druhou tvář Evy Urbanové

17. 1. 2024
Zařazení: Kultura

Místo bubnů a hlasivek házenkářských fanoušků se v pondělí 15. 1. 2024 nesl zuberskou Robe arénou silný hlas operní divy EVY URBANOVÉ a zvuk unikátní hudební formace BAROCK.

Jedna z nejvýznamnějších českých operních pěvkyň a sopranistek, jež v minulosti očarovala metropolitní operu v New Yourku či milánskou La Scalu, nyní zazpívala i zuberským divákům. Ti mohli ocenit jak její klasický projev v první části programu, tak její druhou tvář – tu rockovou.

Eva Urbanová se v rámci svého koncertu v Zubří mohla opřít o skvěle sehranou skupinu muzikantů, kteří se schovávají pod všeříkající název BAROCK. Hutný zvuk klasických smyčcových nástrojů se sóly koncertního mistra brněnské filharmonie a skvělá rytmická sekce v čele s kytaristou a frontmanem AC/DC revivalu  Adamem Malíkem vytvořil pěvkyni spolehlivé zázemí pro uplatnění všech barev jejího skvělého hlasu v legendárních popových a rockových hitech kapel QUEEN, Nightwish či pěveckých legend Andrey Bocelliho, Il Divo a mnoha dalších.

Několik přídavků, dlouhý aplaus a potlesk ve stoje přibližně pětistovky posluchačů byl jen důkazem, že tento unikátní hudební mix žánrů a skvělého muzikantství všech zúčastněných si umí své fanoušky získat a nadchnout, a to i v tak malém městě, jakým Zubří je.

 

 

Nacházíte se v režimu "Bez grafiky". Zapnutím grafiky zobrazíte standardní verzi webu. Zapnout grafiku