Upozornění na změnu programu - Úča musí pryč, Slovácké divadlo

Představení Slováckého divadlo Úča musí pryč v prostorách základní školy se odehraje v původně plánovaném termínu 7.10.2023 pouze jednou, a sice večer od 19 hodin. Více informací v článku níže.

Upozornění na změnu v programu 

 

V sobotu 7. října mělo být v prostorách místní Základní školy uvedeno představení „Úča musí pryč“ v podání souboru Slováckého divadla, a to dvakrát od 15 a od 19 hodin. Upozorňujeme všechny zájemce, že odpolední představení bylo po dohodě s divadlem zrušeno a bude odehráno pouze večerní představení od 19 hodin. Vstupenky zakoupené na odpolední představení zůstávají v platnosti na večer. V prodeji je posledních pár vstupenek. Bližší informace získáte v kanceláři Odboru kultury a sportu na tel. č. 571 659 447 nebo e-mailu kultura@mesto-zubri.cz.

 

Slovácké divadlo - Úča musí pryč

Pětice rodičů vyzve třídní učitelku svých dětí, aby se třídnictví vzdala. Ne, to není příběh ze života naší školy, i když právě ta se stane dějištěm jedné z nejoblíbenějších komedií Slováckého divadla. Představení „Úča musí pryč“ uvedeme v prostorách učebny přírodopisu v Základní škole Zubří (na Hlavní ulici čp. 70) v sobotu 7. října 2023 od 19 hodin. Slovácké divadlo se tak v Zubří poprvé představí ve své alternativnější podobě mimo prkna, co znamenají svět.

Pětice rodičů vyzve třídní učitelku svých dětí, aby se třídnictví vzdala. Výuce prý chybí koncept, atmosféra v 5. B je špatná, žáci mají z učitelky strach. A to se má navíc brzy rozhodovat o přestupu dětí na víceletá gymnázia. Paní učitelka Müllerová však nechce na návrh rodičů jen tak přistoupit – a velmi vyostřená třídní schůzka začíná.

Bystrá komedie jednoho z nejhranějších německých dramatiků Lutze Hübnera se od své světové premiéry v roce 2010 dočkala desítek inscenací. Reaguje na proměny smyslu školního vzdělávání a pokračující hledání jeho nejlepší možné podoby. Pregnantně se však potýká především se situacemi ryze osobními. Každý z pětice rodičů se po svém snaží „zachránit“ budoucnost svého dítěte, což občas vede k použití prostředků takřka nevybíravých. Ukazuje se, že o chybějící „vzdělávací koncept“ tak docela nejde.

Překlad: Michal Kotrouš
Režie: Michal Zetel
Délka představení: 1:30 h

Hrají: Pavlína Hejcmanová, Jitka Hlaváčová, Kamila Zetelová, Petr ČagánekJosef Kubáník, Vladimír Salčák
Nacházíte se v režimu "Bez grafiky". Zapnutím grafiky zobrazíte standardní verzi webu. Zapnout grafiku