Ukliďme Česko - Ukliďme Zubří

11. 4. 2024

Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Už počtvrté se k této akci přidalo i Zubří a to v termínu 5. dubna, což je o jeden den dříve než oficiální termín této celorepublikové akce. Je to toho důvodu, že největšími uklízeči nepořádku jsou žáci a učitelé druhého stupně Základní školy.


Více jak dvě stě lidí, se vydali orůznými směry, aby během celého dopoledne sbírali a uklízeli různý odpad kolem cest, potoku, cyklostezky a v nedalekých lesích. K nim se jako již tradičně přidali zuberští turisté, kteří si vzali na starost Příčnou a okolí Starozuberského potoka, a členky Klubu žen, které se postaraly o pořádek kolem Centra.


Kolik odpadu se nám letos podařilo sesbírat? Téměř půl tuny, přesně 480 kg!! Snad to půjde poznat a budeme mít Zubří zase o něco pěknější! Na závěr bychom chtěli poděkovat všem, kteří se této úklidové akce zúčastnili, hlavně druhému stupni ZŠ, která vždy vyšle všechny třídy a v největší míře se tak postará o úklid! Dále chlapům ze správy zeleně, kteří v pátek průběžně sváželi odpad do kontejnerů a také již zmiňovaným turistům a Klubu žen. Prostě všem, kteří jste v tomto aprílovém termínu přiložili ruku k dílu!!


Ukliďme Česko - ukliďme Zubří - škola.jpg

Nacházíte se v režimu "Bez grafiky". Zapnutím grafiky zobrazíte standardní verzi webu. Zapnout grafiku