RŮŽOVÉ BRÝLE OTEVŘELY DIVADELNÍ SEZÓNU V ZUBŘÍ

5. 4. 2022
Zařazení: Kultura Klub

Krátký článek a fotogalerie z prvního představení letošní divadelní sezóny v Zubří.

V pátek 1. 4. 2022 se poprvé v této sezóně otevřely dveře Klubu Zubří letošním divadelním předplatitelům. David Macháček, kterého si mohou naši diváci pamatovat z působení ve Slováckém divadle nebo Divadla Pecka (Normální debil) si založil vlastní profesionální, leč kočovné Divadlo Dondi. A jako režisér se chopil nelehkého úkolu nastudovat hru amerických autorek S. Bigelow a J. Boldberg Růžové brýle, kterou v Čechách proslavilo zpracování Divadla Ungelt v hlavních rolích se Zuzanou Bydžovskou a Hanou Maciuchovou.

Téma hry přináší dramatický příběh, který se odehrává v Chicagu roku 1938 a provází jej tragické události, které se tou dobou dějí za oceánem. Do rolí dvou znepřátelených sousedek, majitelky irské hospody na straně jedné a židovského lahůdkářství na straně druhé, byly obsazeny Anna Pospíchalová a Monika Horká. Obě postarší vdovy rozděluje nejen náboženství, ale také dávný spor jejich zesnulých manželů. Zde se odkrývá prostor pro typický irský i židovský humor. Zápletka příběhu je však v dnešní době až mrazivě aktuální. V Růžových brýlích nejde o nic jiného než o záchranu malého židovského chlapce a snahu dostat jej z válkou zmítané Evropy přes oceán do Ameriky. Obě ženy k sobě nalézají cestu díky neteři jedné z nich, kterou skvěle ztvárnila teprve 15tiletá Emílie Pospíchalová. Společně pak vedou dlouhý boj s byrokracií a hrůzou války.

Tento strhující příběh a výkony všech tří hereček si brzy získaly zuberské publikum a David Macháček dokázal, že režisérská taktovka mu sluší stejně dobře jako herectví.

Již tuto sobotu (9. 4. 2022) se bude v Zuberském Klubu hrát divadlo znovu. Můžete se těšit na oblíbený soubor z Těšínského divadla, který přijede s muzikálem Šumař na střeše. Vstupenky je možné si koupit v doprodeji. 

Nacházíte se v režimu "Bez grafiky". Zapnutím grafiky zobrazíte standardní verzi webu. Zapnout grafiku