DETAILNÍ INFORMACE K PŘEDPLATNÉMU JÍZDNÉMU

8. 6. 2022

Od 1. července 2022 si můžete pořídit předplatné jízdné na trasu, kterou pravidelně jezdíte, a to buď 30denní, nebo 7denní.

Předplatné jízdné je založeno na zónovém principu: Zlínský kraj je rozdělen do 98 zón, do každé zóny patří konkrétní zastávky. Na rozhraní některých zón existují hraniční zastávky spadající do více zón zároveň – pro cestování do těchto zastávek stačí mít zakoupeno jízdné pouze pro jednu ze zón, do nichž zastávka patří. Předplatnou jízdenku si pořizujete pro výčet konkrétních zón, kterými vaše trasa prochází. V zakoupených zónách se pak můžete po celou dobu platnosti předplatné jízdenky libovolně pohybovat všemi vlakovými i autobusovými spoji zapojenými do IDZK.

Mapa zón podle zastávek     Zde si najdete zastávky, mezi nimiž pravidelně jezdíte. Zjistíte tak, kterými zónami prochází vaše cesta. U mapky je také ceník zón.

Mapa zón podle obcí     Zjednodušená mapa, která zachycuje obce a jejich přiřazení do zón. U mapky je také ceník zón.

Každá zóna má stanovenu cenu – výsledná cena předplatné jízdenky je pak součtem cen zakoupených zón. Jestliže se chystáte pravidelně cestovat přes více než 9 zón, automaticky získáte celosíťovou jízdenku IDZK pro celý Zlínský kraj. Abyste si mohli kupovat jízdenku, musíte si pořídit kartu Zetka, případně ODISka (https://www.idzk.cz/zetka). Na ní si pak předplatnou jízdenku necháte nahrát. Cenu jednotlivých zón ukazuje tabulka v mapě. S nepřenosnou kartou Zetka s fotografií zaplatíte za předplatnou jízdenku výhodnější cenu a pokud máte nárok na zlevněné jízdné (například jako student, senior apod.), je Vám sleva počítána automaticky. Na přenosnou kartu je jízdné dražší.

Rejstřík obcí a jejich přiřazení do zón     Zde najdete abecední seznam obcí s číslem zóny, do které patří.

Jak cestovat integrovanou dopravou Zlínského kraje     Zde si můžete přečíst brožuru s detailními informacemi.