Desetileté zuberské noviny v prodeji

V loňském roce město vstoupilo už do své třetí desetiletky. Ta první byla zhodnocena v mimořádném vydání Zuberských novin v roce 2012. Nyní si můžete za 20 Kč koupit noviny, které mapují život v Zubří v letech 2012 až 2021.

Není těžké uhádnout, čím žilo naše město v posledních deseti letech. Zuberským tématem číslo jedna se stala nepochybně největší investice posledních let, výstavba Multifunkčního areálu. Od plánů přes realizaci až do dneška, kdy je postupně vdechován jednotlivým částem stavby život, ovlivňuje tento projekt chod celého města. Jednoho dne však celou zemi zasáhl Covid, a od té doby se i v Zubří začaly debaty ubírat jiným směrem. V daném období se však také „narodil“ dřevěný zubr, jež zdobí novou světelnou křižovatku při vjezdu do Zubří, vlivem sucha a kůrovce se proměnil ráz místní krajiny, ve městě začalo fungovat  Senior taxi a Gumárny přišly o svůj komín. Pojďme se v dnešní uspěchané době na chvíli zastavit a vydat se proti proudu času  na krátkou exkurzi do života města Zubří v letech 2012 – 2021.

V novinách se dozvíte například, jaká jména dávali rodiče v Zubří nejčastěji nebo jak se v průběhu let měnil počet obyvatel. Dočtete se, kolikrát a v jakém počtu šli zubřané v daném období k volbám a koho si v nich zvolili. Uvidíte, jak se město v průběhu let díky nemalým investicím proměňovalo, čím žilo, co jej trápilo nebo naopak nač mohlo být hrdé. Nechybí kapitoly věnované naší škole, oběma mateřinkám či farnosti. Je zde zachycen bohatý spolkový život, kultura a množství sportovních úspěchů této dekády.

Noviny jsou k zakoupení na těchto místech:

  • Podatelna MěÚ Zubří
  • Muzeum Zubří, Hlavní 824
  • Knihovna Zubří, Hlavní 79
  • Kancelář OKaS, bývalé zdrav. středisko, MUDr. Antonína Fabiána 638
  • Jednota COOP Staré Zubří
  • Jednota COOP Horní
  • Pekárna Arete, Hamerská 12
  • Trafika Zubří, Hamerská
  • Papírnictví JAHAPAP, Hlavní 

Nacházíte se v režimu "Bez grafiky". Zapnutím grafiky zobrazíte standardní verzi webu. Zapnout grafiku