Ukliďme Česko - Ukliďme Zubří

Opět po roce se i letos přidáváme k úklidové akci Ukliďme Česko.

Konání od:
Sobota 1. 4. 2023 8:00
Konání do:
Sobota 1. 4. 2023 17:00
Pořadatel:

OKaS Města Zubří
Telefon: 725900767
E-mail: josef.randus@mesto-zubri.cz
Webová stránka: http://sport.mesto-zubri.cz/

UKLIĎME ČESKO
Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.
UKLIĎME ZUBŘÍ
Kdy? 1. dubna od 8.00 do 17.00 hodin. Pojďme si společně udělat krásný den spojený s úklidem města a okolní přírody.
Kdo se může zapojit?
Rodiny a jednotlivci - také pod hlavičkou různých spolků a organizací.

I letos budeme mít přichystáno osm míst, kde budete moct přinést sesbíraný odpad. Tyto sběrná místa budou označena a podívat se na ně můžete v této mapce.
1. Muzeum Zubří
2. Březovec
3. Kulturní dům Staré Zubří
4. Hřiště Pod Obecníkem
5. U Rozcestí
6. Hamry
7. Rožnovská
8. Cyklostezka

Na těchto místech budou přistaveny kontejnery nebo zde bude vytýčen a popsán prostor, kam odpad shromažďovat. Byli bychom rádi, kdyby se nám podařilo rozdělit odpad alespoň na plasty a směsný odpad.

Ty to místa již budou připraveny od pátečního rána, protože již v tento den se k výzvě připojí opětovně Základní škola! Takže pokud Vám více vyhovuje uklízet v pátek, můžete se přidat už i v tento den. Abychom toho uklidili co nejvíc, během pátečního odpoledne přidáme mapku, kde již provedli úklid školáci, ať nechodíme stále dokola na již uklizené místa. Aktuální informace sledujte v FB události Ukliďme Česko – Ukliďme Zubří a na webu Města Zubří. Registrovat se můžete zde (není to však nutnost ani podmínka).

Pytle na odpadky a rukavice, které nám kromě pořadatelů opět věnuje firma Okentěs, si budete moct vyzvednout v týdnu úklidu (od pondělí 27.3.) na těchto místech: MěÚ Zubří (odbor výstavby), knihovna, Muzeum a Sportovní hala, vždy v úředních hodinách. Věci potřebné k úklidu budou k dispozici také ve všech prodejnách COOP Jednota (Sídliště, U Rozcestí, Staré Zubří a Horní konec). Pytle i rukavice je nutné si vyzvednout dopředu, na místě již k dispozici nebudou!

V případě, že se chystáte uklízet ve větším počtu lidí (např. spolky, kluby, oddíly atd.) a budete potřebovat větší počet rukavic a pytlů, napište si o ně na email: Josef.randus@mesto.zubri.cz.

Odpad bude po oba dva dny průběžně odvážen pracovníky veřejné správy.

Stejně jako při minulých úklidech budeme rádi, když nám pošlete fotku z Vašeho úklidu. Tentokrát vyhodnotíme nejoriginálnější úklidový „nález“.

Všichni účastníci se úklidové akce účastní na svou vlastní odpovědnost. Před samotným úklidem doporučujeme všechny účastníky se seznámit s Bezpečnostními a organizačními pokyny.

Nacházíte se v režimu "Bez grafiky". Zapnutím grafiky zobrazíte standardní verzi webu. Zapnout grafiku