Šakalí léta, Těšínské divadlo, DPB

Muzikálová komedie o svobodě a nezávislosti, rudé hvězdě a rock'n'rollu., Muzikál-hudba, Režie: Peter Gábor, Hrají: Tomasz Władysław Przybyla - Bejby Denis Kuboň - Eda Drábek Bára Vidomská - Alena Prokopová Zdeněk Klusák - Jindřich Prokop Tomáš Hába - Marína Jolana Ferencová - Milada Petr Sutorý - Potentát Lenka Waclawiecová - Teta Juřičková...

Konání od:
Sobota 25. 9. 2021 18:00
Vstupné:
300 Kč
Pořadatel:

Klub Zubří
Telefon: 571659447
E-mail: kultura@mesto-zubri.cz

Žánr: Muzikál-hudba
Režie: Peter Gábor
Hrají: Tomasz Władysław Przybyla - Bejby Denis Kuboň - Eda Drábek Bára Vidomská - Alena Prokopová Zdeněk Klusák - Jindřich Prokop Tomáš Hába - Marína Jolana Ferencová - Milada Petr Sutorý - Potentát Lenka Waclawiecová - Teta Juřičková Jiří Krupica - František Neumann Ondřej Frydrych - Dušan Hamáček David Depta - Icik (Radista) Peterka Vítězslav Kryške - Vrchní Kaláb Miloslav Čížek - Peterka starší Šárka Hrabalová - Peterková Miroslav Liška - Soudruh Adéla Krulikovská - hotelový host, člen party Petra Sklářová - hotelový host, člen party Dominik Grácz - hotelový host, člen party Kryštof Malec j.h. - Kšanda Pionýrky - Eva Goldmannová j. h., Marie Anna Kupcová j. h. Hoteloví hosté, členové party - Gabriela Klusáková, Marek Macej j.h., Michal Staś j.h.
Web: https://www.tdivadlo.cz/hra/sakali-leta
Scénář: Miroslav Hanuš

Úspěšná muzikálová komedie o svobodě a nezávislosti, rudé hvězdě a rock'n'rollu. Odehrává se v Praze roku 1959 v okolí dejvického hotelu Internacionál. Do poklidného maloměstského života nečekaně zasáhne "muž odnikud", mladý chuligán Bejby, který svým výstředním oblečením, kytarou a vášní pro rock'n'roll rozbouří stojaté vody nejen klukovského světa, ale i do světa dospělých, snažících se nemyslet na těžkou dobu, v níž musejí žít. Šakalí léta je původně česká muzikálová komedie režiséra Jana Hřebejka z roku 1993, která získala ocenění Český lev za nejlepší film. Mnohé z písní jako Jednou mi fotr povídá nebo Na kolena, jejichž autorem je Ivan Hlas, se staly hity. Představení je zařazeno do Divadelního předplatného 2020, skupina B. Tenkrát bylo všechno jasný. Kráčelo se kupředu a hledělo vzhůru, tam, kde za nás za všechny šťastně kroužila mezi hvězdami Lajka. Ale naší partě to nějak nedošlo. Čuměli jsme tak akorát do popelnic za hotelem Internacional, hledali v nich poklady (zahraniční odpad) a byli schopný leda tak akce na úrovni Pan Čáp ztratil čepičku… Nemělo to šťávu. Muzikál Šakalí léta zachycuje zcela osobitým způsobem život mladých lidí na sklonku padesátých let. Do tehdejší pražské všednodennosti přichází Bejby, „chuligán odjinud“. Je barevný, svěží, svérázný a osobitý a vnáší rytmus rock-and-rollu do pevně zakotveného maloměstského života. Příběh o dospívání a konfrontaci s autoritou, příběh o hudbě, o svobodě, o dětských snech, o fantazii, příběh o životě lidí v tehdejší době, o síle a slabosti charakteru, o lásce a žárlivosti. Námětem pro známé filmové zpracování Jana Hřebejka a Petra Jarchovského (1993) se stala stejnojmenná povídka Petra Šabacha z knihy Jak potopit Austrálii. A stejně jako ve filmu nebudou ani v našem nastudování chybět písně Ivana Hlase, z nichž se některé staly hity, např. Jednou mi fotr povídá nebo Na kolena.

Kontakty

Nacházíte se v režimu "Bez grafiky". Zapnutím grafiky zobrazíte standardní verzi webu. Zapnout grafiku