METLÁŘSKÝ JARMAK A KÁCENÍ MÁJE

Tradiční Metlářský jarmark s Dětskou folklórní přehlídkou a kácením máje v podání VSPT Beskyd. Stánkový prodej, kolotoče a další program, v rámci kterého vystoupí v dopoledních hodinách Dechová hudba Zubřanka, rodiče s dětmi se mohou těšit na písničkovou show s Mechovnicí a večer bude k tanci a poslechu hrát kapela Astmatic.

Konání od:
Sobota 18. 5. 2024 9:00
Konání do:
Sobota 18. 5. 2024 23:55
Pořadatel:

METLÁŘSKÝ JARMARK

V sobotu 18. května se v Zubří uskuteční již 27. ročník Metlářského jarmarku s tradičním kácením máje v podání členů Valašského souboru písní a tanců Beskyd. Po roce se jarmark vrací z Klidového centra zpět ke Klubu Zubří.

Program:

9.00 h. - Zahájení – stánkový prodej, kolotoče
9.30 h- Dechová hudba Zubřanka (do 11.00 h.)
9.00 h. - Zpřístupnění expozice Muzea Zubří (do 11.00 h.)
11.30 h. - Písničková show s Mechovnicí - Víla Mechovnice provází děti příběhy lesa v programu s autorskými písničkami.

14.00 h. - Klub – Dětská folklórní přehlídka (Beskyďácci, Malý Beskyd, Malůšata – Liptál, Malý Sedmikvítek – Frenštát p. R., Ovečky – Val. Meziříčí, Radost – Pardubice)

17.00 h.  - KÁCENÍ MÁJE – VSPT Beskyd
17.30 h. - HTK Band - Překvapivě živá muzika
20.00 h. - ASTMATIC - mladá kapela se starým motorem (Stetson)

Zlatým hřebem programu bude jako každý rok v 17.00 hodin tradiční Kácení máje v podání členů Valašského souboru písní a tanců Beskyd. Soubor také připravuje dětskou folklórní přehlídku, jež se uskuteční ve velkém sále Klubu Zubří od 14 hodin. V rámci přehlídky se představí kromě našich místních Beskyďáčků a Malého Beskydu také soubory z Liptálu, Frenštátu p. R., Valašského Meziříčí, ale také souhlas Radost, který do Zubří zavítá až z dalekých Pardubic.

Nebudou chybět stánky s různorodým zbožím, občerstvením a také kolotoče. Dopolední program otevře Dechová hudba Zubřanka. Po ní netradičně zařazujeme program pro naše nejmenší, a sice písničkovou show s Mechovnicí, která začne z pódia děti bavit v 11 hodin dopoledne. Mechovnice děti prostřednictvím autorských písniček provede příběhy lesa.

O večerní zábavu se postarají kapely HTK Band a Astmatic z Rožnova pod Radhoštěm. HTK je volné uskupení muzikantů, které spojuje entuziasmus, láska k hudbě a osobitý humor. Muzikanti mohou být různí, ale kvalita a zábava je vždy zaručena. Astmatic vznikl v srpnu 2008 na základech kapely Stetson. Bratři Růčkové a Tashunka se domluvili na pár zkouškách a výsledkem je mladá kapela se starým motorem, s kterou se bude zpívat a tancovat dlouho do noci.

 

 

Nacházíte se v režimu "Bez grafiky". Zapnutím grafiky zobrazíte standardní verzi webu. Zapnout grafiku