DNY MĚSTA ZUBŘÍ

Oslavy 20 let města Zubří s dvoudenním kulturním programem a zábavou pro malé i velké v zuberském klidovém centru.

Konání od:
Pátek 26. 8. 2022 15:00
Konání do:
Sobota 27. 8. 2022 23:55
Místo konání:
Pořadatel:

OKaS Města Zubří
Telefon: 571659447
E-mail: kultura@mesto-zubri.cz
Webová stránka: http://www.mesto-zubri.cz/

Právě před 10ti lety jsme v rámci historicky druhého ročníku dne města představili první „městskou“ desetiletku, a to venkovní výstavu, mimořádným vydáním Zuberských novin, obřím dortem, ale také oslavami, jejichž hlavními hvězdami byla kapela Hamleti. Od té doby už se stalo dobrým zvykem, že na přelomu srpna a září naše Klidové centrum malinko zneklidní a promění se v každoroční oslavu společenského a kulturního života v Zubří. Na té se každoročně podílí řada místních spolků a organizací, na pódiu se vystřídají místní umělci s hosty z bližších i vzdálenějších míst. Letos přivítáme opět řadu výborných muzikantů, převážně z Valašska. Třešinkou na dortu pak bude sobotní večerní koncert Mňágy a Žďorp.


Pátek 26. 8. 2022

15.00 hod. ZAHÁJENÍ

15.30 hod. Dechová hudba Zubřanka

17.15 hod. Swing band Jindřicha Dořičáka Zubří

19.00 hod. Ivan Hlas Trio

20.45 hod. Tomáš Kočko & orchestr

 

Sobota 27. 8. 2022

14.00 hod. ZAHÁJENÍ

14.15 hod. KORIDOR ACOUSTIC

15.30 hod. VSPT Beskyd

17.15 hod. Konfuse (Zašová, Zubří, Val. Mez.)

19.00 hod. KACZI (moravská písničkářka)

20.45 hod. MŇÁGA A ŽĎORP

22.30 hod. R.U.M. (Frýdlant n. O.)

Akci moderuje Tomáš Gross.

 

Doprovodný program

• Venkovní výstava 20 let města Zubří

• Dort ke 20 letům města

• Retrohrátky s opékáním špekáčků

• Případ detektiva Polaroida – dopadení Panthomase

PŘEDSTAVUJEME ÚČINKUJÍCÍ


Dechová hudba Zubřanka
pátek v 15.30 h.

Domácí Dechová hudba (DH) Zubřanka má letos již krásných 114 let. Začátkem tohoto tisíciletí převzal pevně taktovku Jaroslav Mužík, který dechovku vede dosud. Kapela čítá asi 16 členů, věkový rozdíl mezi nejmladším a nejstarším činí přes 60 let. Kromě valašských lidových písniček hraje Zubřanka také jihomoravské lidovky a skladby Metoděje Prajky, které jsou známé po celé Evropě.


Swing band Jindřicha Dořičáka Zubří
pátek v 17.15 h.

Swing Band Zubří Jindřicha Dořičáka byl založen na podzim roku 2007 už jako druhý orchestr tohoto složení v Zubří. První byl založen Jindřichem Dořičákem starším, na podzim roku 1963 a trval jen do jara 1964. Repertoár Swing Bandu je tvořen tak, aby si posluchači zavzpomínali na melodie minulých desetiletí. Kromě skladeb předních světových skladatelů D. Ellingtona, G. Millera, G. Broma a K. Vlacha hraje i jiné populární písně. Skladby pro kapelu jsou J. Dořičákem aranžovány přímo na tělo orchestru.

 
Ivan Hlas Trio
pátek v 19.00 h.

Ivana Hlase nemusíme dlouho představovat, především jeho hity provázející muzikál Šakalí léta máme všichni vryté až hluboko pod kůží. V triu Ivana Hlase doprovázejí kytarista Norbi Kovács a violoncellista Jaroslav Olin Nejezchleba. Tato komorní sestava kolem písničkáře Ivana Hlase funguje

už nějaký čas. V nádherných aranžmá, zdobených virtuózní hrou na akustické nástroje nejlépe vyniknou Hlasovy písně, založené na vyváženosti hudby a poezii textů. Hudebníci ne[1]jsou na naší scéně žádnými nováčky, jejich radost z přímo předané muziky je pověstná. Kořeny ovlivňující hudbu tria jdou od hospodského blues, městských balad, rokenrolu, až po melodické názvuky různých etnik. Je to hudba v dobrém slova smyslu lidová.

 

Tomáš Kočko & ORCHESTR
pátek v 20.45 h.

World Music s moravskými kořeny

U zrodu T.K.& O. stály verše moravského básníka z Valašska - Ladislava Nezdařila. V roce 1999 vydali T.K.& O. debutové album Horní chlapci s jeho zhudebněnými texty, pro které jako básnický jazyk zvolil Nezdařil dialekt moravských Valachů. Zbojníci, hory, vzdor, úcta k tradicím, láska i smrt, jichž je Nezdařilova poezie plná, se stali příštími tema[1]tickými okruhy dalších desek T.K.& O. Alba Tomáše Kočka & ORCHESTRu získaly pět nominací na cenu Anděl, dvě ceny Anděl v kategorii deska roku World Music, v prestižní TOP 20 World Music Charts Europe bodovala čtyři alba (Po[1]plór, Cestou na jih, Velesu a aktuální ONA) z nichž Velesu se ve WMCHE drželo čtyři měsíce a v celoročním bodování,

v konkurenci alb z celého světa, skončilo na 25. místě. Kapela svou hudbu pevně ukotvenou v moravské tradici koření folkovým vnorem, rockovým nápřahem i metalovými riffy.

KORIDOR acoustic
sobota v 14.15 h.

S ohledem na zdravotní problémy nahradí jednu bigbeatovou zuberskou legendu (Faraon) legenda jiná, a sice upravená akustická sestava Koridoru Radka Nohavici rovněž ze Zubří.

VSPT Beskyd
sobota v 15.30 h.

Zuberský Valašský soubor písní a tanců Beskyd se řadí mezi nejpočetnější soubory v širokém okolí. Má muziku, dvě do[1]spělé a dvě dětské složky. Ještě opálení z poslední společné cesty do Španělska vám předvedou to nejlepší ze své činnos[1]ti, díky které zůstávají v Zubří tradice stále živé.

Konfuse
sobota v 17.15  h.

Kapela Konfuse [konfuze] se skládá z pěti nadšených, ob[1]časně prokrastinujících studentů, které hudba vážně baví. Hrají pop/rock a v repertoáru kapely lze najít jak covery zná[1]mých songů, tak i vlastní tvorbu. Nejspíš by nikdy nevznikli nebýt ZUŠ B-Art z Valašského Meziříčí, jíž za to patří veliké

díky. Konfuse tvoří: Patrik Vašek – kytara, Wendy Bublíková – bicí, Adam Kubját – baskytara, Wendy Krajčová - kytara, klavír, Vladimír Maňas - klávesy, akordeon. Všichni členi kapely také zpívají.


KACZI (moravská písničkářka)

sobota v 19.00 h.

Kaczi je multiinstrumentalistka a živelná písničkářka s beskydskými kořeny, která skrze svou vlastní tvorbu balancuje mezi folkem, popem a šansonem. Představí se se svým producentem Lukášem Hradilem (kontrabas, kytara), se kterým v roce 2021 vydala svébytné album Nahá. To navázalo na EP

Polonahá z roku 2019, které na sebe váže několik videoklipů, přičemž nejúspěšnější a zároveň průvodní písní se stala "Nahá". Písní Nahá na sebe strhla pozornost médií a byla tak nominována na zpěvačku roku v udělování Ceny Jantar 2018, 2019 a 2021.  Získala také nominaci na Ceny Anděl

2021 v kategorii Sólová interpretka. V 2020 byla nominována v rámci Coventry City of Culture za Ostravu a Českou republiku. V minulosti buskovala po evropských zemích a v Japonsku, během pandemie začala vystupovat na Lysé hoře, kde pořádá streamované koncerty.

 

MŇÁGA A ŽĎORP
sobota v 20.45  h.

Mňága a Žďorp patří mezi nejvýraznější hudební kapely české porevoluční éry. Její počátky sahají do 80. let, pod názvem Mňága a Žďorp tato alternativní rocková kapela z Valašského Meziříčí vystupuje od roku 1987. Do povědomí se Mňága dostala především hitem Hodinový hotel, který je první skladbou na debutovém albu skupiny nazvaném příhodně Made in Valmez (1991). Čtrnácté řadové album s názvem Třecí plochy vyšlo v říjnu 2019. V roce 2020 z důvodu omezení způsobenými pandemií koronaviru kapela streamuje několik koncertů na platformě MALL.TV. Záznam z hospůdky Přístav ve Valašském Meziříčí z května 2020 později vydává jako první akustické živé album pod názvem Přístav Unplugged. Za dobu existence se personální složení Mňágy proměňovalo, v současné době kapelu tvoří: Petr Fiala (zpěv, kytara), Petr Nekuža (basová kytara, zpěv), Jiří Tibitanzl (saxofon, klávesy, perkuse, zpěv), Martin Knor (kytara, mandolína), Jaromír Mikel (kytara, zpěv) a Marcel Gabriel (bicí).

R.U.M. rockband
sobota v 22.30 h.

Na závěr k poslechu a tanci zahraje R.U.M., skvělí muzikanti z Frýdlantu n. O., kteří zahrají vše, na co si vzpomenete.


 

Kontakty

Nacházíte se v režimu "Bez grafiky". Zapnutím grafiky zobrazíte standardní verzi webu. Zapnout grafiku