DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ KLUBU ZUBŘÍ

Přijďte poprvé nahlédnout do nově zrekonstruovaného Klubu Zubří. První promítání kina, cestovatelská beseda, výstava a hlavně možnost nahlédnout do zákulisí prostor Klubu, které se změnilo takřka k nepoznání.

Konání od:
Středa 3. 4. 2024 14:00
Konání do:
Středa 3. 4. 2024 20:30
Vstupné:
ZDARMA
Pořadatel:

OKaS Města Zubří
E-mail: kultura@mesto-zubri.cz

14:00 – 16:00 hodin          Prohlídka Klubu Zubří

16:30 hodin                         KINO – NEROZLUČNÁ DVOJKA

17:00 hodin                         Malý sál – Albánie, Štěpán Hon

18:30 hodin                         KINO – TANCUJ MATYLDO  

Středa 3. 4. 2024 od 16.30 hodin, první promítání digitálního kino zdarma

NEROZLUČNÁ DVOJKA

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný
Francie / Španělsko / Belgie, 2023, 88 min
Režie:  Jérémie Degruson
Scénář: Jérémie DegrusonBob BarlenCal BrunkerJoel CohenAlec Sokolow (více)
Hudba:  Puggy

Nerozlučná dvojka vypráví příběh Dona, dřevěné loutky na útěku a opuštěné plyšové hračky DJ Doggy Doga, který hledá opravdového kamaráda. Jejich cesty se zkříží v Central Parku a navzdory všem předpokladům i odlišnostem se spolu vydávají na dobrodružnou cestu New Yorkem. 

Vstupné: promítání v rámci dne otevřených dveří zdarma


 


Středa 3.4.2024 od 17:00 hodin v malém sále Klubu Zubří

 

ALBÁNIE – ŠTĚPÁN HON

Štěpán Hon je uprchlík z města, otec tří dětí, fotograf, cestovatel, starosta Líského, domkář, kutil, včelař, otužilec, autor projektu DOMA a úspěšných publikací EVROPSKÝ DENÍK, ale také muž, který jednoho dne zavolal, že koupí naše staré zuberské kino. A od telefonátu nebylo daleko ke skutku – Štěpán přijel kamionem, sám s řidičem, kino od sedaček přes plátno, stmívací opony až po techniku zabalil, naložil, odjel, zaplatil a dnes díky němu naše kino žije v rámci krásného festivalu na druhé straně republiky.

V rámci dne otevřených dveří Vám Štěpán Hon představí Albánii – po svém:

„Náš evropský deník je plný svérázného rodinného dobrodružství, které ale může zažít v podstatě kdokoli. Jsme pětičlenná rodina s dětmi různého věku, máme dodávku, nafukovací loď a touhu vyrazit. Nečekejte adresy hotelů ani kempů, nespíme v nich. Nabízíme povídání plné svobody, inspirace a touhy vydat se na cestu a prozkoumat naši rodnou Evropu po svém.

Albánií jsme projížděli v roce 2017.

Z Makedonie jsme se protáhli mezi Ohridským a Prespanským jezerem, pak divokým albánským venkovem projeli podél řecké hranice, navštívili Gjirokastru, rodiště Ismaila Kadareho i Envera Hodžy, a přes antické vykopávky Butrint a nejhezčí albánské pláže doputovali až do Tirany, odkud jsme ještě dobyli Albánské alpy a nakonec nekonečnou plavbou trajektem překonali jezero Koman.

Vydejte se na tuto cestu ve stovkách černobílých fotografií s námi, v našem autě je místa dost.“

 Středa 3. 4. 2024 od 18.30 hodin

TANCUJ MATYLDO

Komedie / Drama
Česko, 2023, 113 min
Režie: Petr Slavík
Scénář:  Nataša SlavíkováPetr Slavík
Kamera:  Martin Štrba
Hudba:  Michal Pavlíček

Hrají: Karel RodenRegina RázlováAntonio ŠoposkiZuzana KanóczSimona PostlerováEva LeinweberováMiroslav BabuskýNatálie HejlováDavid DeptaJiří Rendl (více)

V příběhu inspirovaném skutečnou událostí žije uzavřený Karel (Karel Roden) ve světě řádu a striktních pravidel, ve kterém nezbývá mnoho místa pro empatii. Svou extrovertní a bohémskou matku Matyldu (Regina Rázlová), bývalou barovou zpěvačku, navštěvuje víceméně z povinnosti. Matylda přijde nečekaně o byt a Karlovi nezbyde než ji vzít k sobě. Jejich soužití je ale pro něj katastrofou. Zvlášť když vyjde najevo, že u Matyldy propuká Alzheimerova choroba. Jako možné řešení se nabízí, že o svéráznou babičku bude pečovat Karlův syn Pavel (Antonio Šoposki), nezodpovědný floutek pohrdající otcovou profesí exekutora. Společná domácnost tří rozdílných temperamentů různých generací přináší řadu humorných momentů, s postupujícími příznaky nemoci spíš tragikomických. Na první pohled bezvýchodná situace převrátí rodině život vzhůru nohama, ale tím, že to nevzdají, udělají něco důležitého nejen pro Matyldu, ale i sami pro sebe. 

Vstupné: promítání v rámci dne otevřených dveří zdarma 

Nacházíte se v režimu "Bez grafiky". Zapnutím grafiky zobrazíte standardní verzi webu. Zapnout grafiku