Výstraha ČHMÚ

14. 7. 2021
Zařazení: Upozornění

VÝSTRAHA ČHMÚ
VÝSTRAHA PŘEDPOVĚDNÍ POVODŇOVÉ SLUŽBY ČHMÚ


Zpráva č. 000232
Odesláno: 14.7.2021 11:34:48
Zpráva aktualizuje předchozí zprávu č. 000231 vydanou 14.07.2021 v 11:17:34 hodin
Územní platnost: Zlínský krajMeteorologická situace: Počasí u nás bude ovlivňovat výšková tlaková níže nad Bavorskem a zároveň přes Moravu a Slezsko postupuje zvolna k východu zvlněná studená fronta.


 

Silné bouřky

Nízký st. nebezpečí

14.7. 11:33

 – 

14.7. 17:00

Popis: Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek.

Doporučení: Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů na internetu ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci mobilního telefonu.

Územní platnost: Zlínský kraj

 

Velmi silné bouřky s přívalovými srážkami

Vysoký st. nebezpečí

14.7. 17:00

 – 

15.7. 02:00

Popis: Očekává se výskyt velmi silných bouřek s přívalovými srážkami kolem 50 mm, většími kroupami a nárazy větru kolem 90 m/s.

Doporučení: Lokálně se očekává přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem apod. Nárazy větru mohou lámat větve, vyvracet stromy. Nebezpečí představují také kroupy a blesky. Lze očekávat škody na majetku, výpadky v energetice, problémy v dopravě apod. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty, případně i kroupami. Nutno zabezpečit okna, dveře, skleníky, volně položené předměty apod. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů na internetu ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci mobilního telefonu.

Územní platnost: Zlínský krajDistribuce: ZLK 

Nacházíte se v režimu "Bez grafiky". Zapnutím grafiky zobrazíte standardní verzi webu. Zapnout grafiku