Výstraha ČHMÚ

15. 10. 2020
Zařazení: Upozornění

 

VÝSTRAHA ČHMÚ
VÝSTRAHA PŘEDPOVĚDNÍ POVODŇOVÉ SLUŽBY ČHMÚ


Zpráva č. 000383
Odesláno: 15.10.2020 11:56:07
Zpráva aktualizuje předchozí zprávu č. 000382 vydanou 15.10.2020 v 04:52:01 hodin
Územní platnost: Zlínský krajMeteorologická situace: Tlaková níže nad Polskem se vyplňuje a postupuje k severovýchodu. Její vliv na počasí u nás z hlediska srážkové činnosti výrazně zeslábl.


 

Povodňové ohrožení

Extrémní st. nebezpečí

15.10. 12:00

 – 

do odvolání

Popis: Povodně. 3. (nejvyšší) stupeň povodňové aktivity v některých říčních profilech. Voda může zaplavovat níže položené obydlené oblasti a může omezit lidskou činnost.

Doporučení: Povodně. Voda může zaplavovat níže položené obydlené oblasti, komunikace, může omezit lidskou činnost a působit škody v krajině a na majetku. Snížení stability stromů v podmáčené půdě. Doporučuje se sledovat vývoj situace a jeho prognózu (na www.chmi.cz nebo v médiích). Uposlechnout pokynů povodňových orgánů, policie a Hasičského záchranného sboru. Připravit se na možnost dopadů povodně. Některé silnice a mosty mohou být uzavřeny. Parkovat vozidla na výše položených místech. Vyvarovat se koupání, plavání, jízdy lodí apod. v korytě toku a bezprostředním okolí a jízdy autem přes povodňovou vodu. Vyhnout se kontaktu s povodňovou vodou a jejími usazeninami - mohou být kontaminovány. Omezit pohyb v podmáčených oblastech, kde hrozí pády stromů.

Územní platnost: ORP Otrokovice, ORP Kroměříž, ORP Uherské Hradiště

 

Povodňová bdělost

Nízký st. nebezpečí

15.10. 12:00

 – 

do odvolání

Popis: Povodňová bdělost – 1. (nejnižší) stupeň povodňové aktivity v některých říčních profilech.

Doporučení: Vzestupy hladin řek, kdy se voda ještě nevylévá z břehů. Možnost zvýšeného odtoku vody a snížení stability stromů v podmáčené půdě. Doporučuje se sledovat vývoj situace a jeho prognózu (na www.chmi.cz nebo v médiích). Vyvarovat se koupání, plavání, jízdy lodí a pohybu v korytě toku.

Územní platnost: Okres VsetínDistribuce: ZLK 

Nacházíte se v režimu "Bez grafiky". Zapnutím grafiky zobrazíte standardní verzi webu. Zapnout grafiku