Ukliďme Zubří - 1.4.2021

Dnes, ve čtvrtek 1.4.2021 se v Zubří uklízí v rámci celorepublikové dobrovolnické akce Ukliďme Česko. Ruku k dílu může přidat každý. Od 8 hodin budou na svých stanovištích pověřené osoby, které Vám vydají pytle, pracovní rukavice a budou Vás navigovat.

mapa.jpg

Je úplně jedno, kolik času úklidem strávíte, kolik pytlů nasbíráte, kolik kilometrů nachodíte.... Důležité je, že to budeme mít v Zubří pěknější. Za odměnu, kromě dobrého pocitu, dostanete i malý dárek, ti nejmenší se můžou těšit i na diplom. Nezapomeňte na sluneční brýle a opalovací krém - hlavně dopoledne má být totiž hodně slunečno!! Ti, kteří nemůžou přijít dnes, ale až v následujících dnech (akce trvá až do pondělí 5. dubna včetně), budou mít na stanovištích nachystány pytlomaty (v našem případě spíše pytlobedny), ze kterého si budou moct vzít pytle a poté je naplněné nechat na místech tomu vyhrazených.

Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). V Zubří je tato akce naplánována na aprílový termín, čtvrtek 1. 4. 2021 od 8.00 do 17.00 hodin. Bude připraveno 6 sběrných míst s pytlomaty, kde dobrovolníci obdrží pytle, rukavice i potřebné pokyny ke sběru. Pořadatelé pak mají pro všechny účastníky připraveny také drobné odměny. Symbolicky tak na zelený čtvrtek dostanou lidé drobné dárky ze Zahradnictví OSEVA, například semínka řeřichy, která jim určitě ještě stihnou do velikonočního pondělí pěkně naklíčit.

 

K akci je zvána prostřednictvím Města Zubří celá veřejnost, ale zapojí se také spolky a organizace, například házenkářské týmy HC Zubří nebo Turistický oddíl TJ Gumárny Zubří. Pořadatelé vyzývají dobrovolníky, aby byla důsledně dodržována pravidla pohybu v době nouzového stavu. Prosí, aby se lidé neshromažďovali a sbírali odpadky max. ve dvojicích nebo po rodinách. Velmi je však potěší, pokud zaznamenají a pošlou fotky, co vše bylo ve městě i okolních lesích nalezeno. Nejkurióznější nález ocení poukázkou na nákup zboží v Zahradnictví OSEVA v hodnotě 200 Kč.

 

I když hlavní akce je plánována na čtvrtek, kontejnery pro sběr odpadů i pytlomaty budou ponechány na místě až do velikonočního pondělí. Komu tedy nevyhovuje čtvrtek, může se akce individuálně zúčastnit i v rámci prodlouženého víkendu.

 

Zde je uvedeno šest sběrných míst (mapa v příloze), na kterých bude shromažďován nasbíraný odpad:

1. Muzeum Zubří - západní strana
2. Příjezdová cesta do Březovce
3. Ulice Příčná
4. Ulice Starozuberská
5. Hřiště Pod Obecníkem Horní konec
6. Točna autobusů Staré Zubří

Ve čtvrtek 1. dubna by měli být přítomni pracovníci městského úřadu, v dalších dnech zde budou umístěny pytlomaty. 

Veškeré informace k akci aktualizují pořadatelé v rámci facebookové události: Ukliďmě Česko – Ukliďme Zubří.


 

Nacházíte se v režimu "Bez grafiky". Zapnutím grafiky zobrazíte standardní verzi webu. Zapnout grafiku