S Benátkami pod sněhem se do Zubří vrátilo divadlo

13. 9. 2021
Zařazení: Kultura Klub

V pátek 10. září se do Zubří po dlouhé odmlce vrátilo divadlo. Pražská agentura Pantheon production, která je na kulturní scéně již 12 let, přijela do Zubří vůbec poprvé. Představila zde francouzskou komedii Benátky pod sněhem, v níž zářila Bára Jánová (jako plnohodnotná alternace Veroniky Areichtevy), ale také její herečtí partneři Mira Nosek, Lucie Štěpánková a Filip Cíl.

„Benátky pod sněhem“ byly původně plánovány v rámci Divadelního předplatného skupiny A na květen roku 2020. Vlivem situace se následně několikrát změnil termín akce, posouvala se platnost permanentek i zakoupených vstupenek. Proto není divů, že jsme byli plni očekávání, kolik vás vlastně přijde a jak se vypořádáme s opatřeními, která nikomu z nás nedělají radost. A výsledek? Plný sál, skvělí herci a krásná atmosféra, za kterou bychom chtěli všem divákům moc poděkovat.

Komedie Benátky pod sněhem má všechno, co se na francouzských jevištích už od dob Moliérových objevuje: vtip, záměnu osob, dveře, příchody a odchody, k tomu navíc velmi bizarní zápletku, která odkrývá charaktery jednotlivých postav. A jen pro zasvěcené si troufnu tipnout, že „čičinština“ dost pravděpodobně zněla toho večera ještě v několika domácnostech i dlouho po skončení představení.

Lucii Štěpánkovou u nás můžete letos vidět ještě jednou. V sobotu 20. listopadu nahradí tak trochu ztřeštěnou a naivní „čičinku“ z Benátek pod sněhem, poněkud dramatičtější Einsteinova dcera, zahořklá osudem, jaký ji připravili vlastní rodiče. Lucie tak může také před vašimi zraky ukázat, proč patří mezi jednu z nejvyhledávanějších pražských divadelních hereček současnosti. Hru Divadla v Řeznické „Relativita“ s Miroslovem Táborským a Lucií Štěpánkovou v hlavních rolích, uvedeme v rámci Divadelního předplatného skupiny B, a vstupenky bude možné opět zakoupit také v doprodeji.Nacházíte se v režimu "Bez grafiky". Zapnutím grafiky zobrazíte standardní verzi webu. Zapnout grafiku