Rozsviťme Zubří – vyrobte si zuberské adventní „lucerničky“

27. 11. 2020

adventní výzva, její vyhodnocení i fotky - vše na jednom místě

Rozsviťme Zubří  - zuberské adventní „lucerničky“

Vyrobte si lucerničky, každou neděli jednu z nich rozsviťte a ukažte světu, že v Zubří držíme při sobě, i když nemůžeme být spolu. 

4 adventní neděle, 4 svíčky, 4 skleničky od zavařenin, 4 šablony se zuberskými motivy a ozdoby dle vaší fantasie – to je vše, co budete potřebovat k tomu, abyste si vyrobili zuberské adventní lucerničky.

Pokud vaše lucerničky vyfotíte a pošlete na adresu kultura@mesto-zubri.cz, nejen, že vaše dílo rádi zveřejníme na sociálních sítích Klubu a Muzea Zubří, ale také budete zařazeni do slosování o ceny. 1. cenou bude exkluzivní zuberský vysavač té nejlepší značky a kvality, 2. a 3. cenou zuberský kalendář na rok 2021 „Příroda kolem nás“, a všichni ostatní dostanou nové zuberské pohlednice dle vlastního výběru.

Výroba je jednoduchá. Pod článkem najdete jednotlivé šablony ke stažení. Můžete si je vytisknout na obyčejný kancelářský papír, vystřihnout šířku pruhu s motivem dle velikosti sklenice a šablonu na sklenici nalepit. Pak již stačí vložit svíčku nebo jiné světýlko a lucerničku rozsvítit. Fantasii se však meze nekladou, proto lucerničku můžete dozdobit mašličkami, větvičkami i jinými ozdobami tak, aby vám dělala radost. 1. adventní neděli rozsvítíme jako připomínku společné akce v centru motiv vánočního stromu, 2. neděli rozsvítíme zubra, 3. neděli Kapli Sv. Ducha a 4. adventní neděli rozsvítíme lucerničku s motivem Kostela Sv. Kateřiny.  A pak už nás čeká jenom Ježíšek a Vánoce. Snad budou i letoš šťastné a veselé. 


Zubří se rozsvítilo adventními lucerničkami – s koncem nouzového stavu můžeme předat odměny.

 

4 adventní neděle, 4 svíčky, 4 skleničky od zavařenin, 4 šablony se zuberskými motivy a ozdoby dle vaší fantasie – to je vše, co bylo potřeba k výrobě adventních lucerniček. Náhoda tomu chtěla, že se naší adventní výzvy zúčastnilo přesně 24 jednotlivců, rodin nebo celých skupin. Lucerničky tak svítily po celém Zubří i v dalekém německém Rosdorfu.

Velkou radost nám udělaly děti ze dvou tříd základní školy pod vedením Šárky Mikulenkové a Simony Palátové, skupina Mravenečků z MŠ Duha a dokonce i klienti Chráněného bydlení v Zubří. Největší překvapení nás ale čekalo takřka v závěru, kdy došla zpráva od Nikity Petřekové, která nám poslala fotografie zuberských lucerniček několika rodin a hasičů ze spřáteleného německého Rosdorfu.

 

Už v prosinci jsme slibovali, že vylosovaní šťastlivci budou odměněni zuberskou metlou a zuberskými kalendáři a drobné upomínkové předměty máme připraveny pro všechny, kteří se do akce zapojili. Losování proběhlo netradičně, a to za pomoci tradičního vánočního zvyku. Hlavní roli hrálo opět světlo. Plovoucí světýlka byla označena čísly, položena na hladinu do kameninového hrnce a náhodně co nejrychleji za sebou zapálena. Pak nastalo dlouhé netrpělivé čekání. Kdo nejdéle bude svítit, stane se vítězem. Tak bylo určeno také další pořadí. A dopadlo to výborně, nejdéle hořelo světýlko druháčkům Simony Palátové – viz. video ZDE.

 

Stále jsme čekali na ukončení všech zákazů, nařízení a nouzových stavů, a usoudili jsme, že už nemá smysl dále čekat a začínáme konečně odměňovat.

 

Mockrát děkujeme všem, kteří se do akce aktivně zapojili. Ukázali jste, že i v době, kdy nemůžeme být spolu, můžeme držet při sobě a tvořit společné věci.

 

L.P.

Nacházíte se v režimu "Bez grafiky". Zapnutím grafiky zobrazíte standardní verzi webu. Zapnout grafiku