Naučná stezka a poznávací hra Co pamatují zubři v Zubří

Co pamatují zubři v Zubří? Jaká řemesla v Zubří pomahála v minulosti uživit celé rodiny a dodnes díky šikovnosti a píli místních lidí jsou stále živá? Kde se najdou ztracená písmenka? Co v Zubří zůstalo z dob pravěku nebo jak vypadá nejznámější zuberská květina? Vydejte se poznat Zubří trochu jinak, vydejte se pátrat po odpovědích nejen na tyto otázky. Cestou narazíte také na novou zuberskou meteorologickou stanici a pro děti na trase schováno malé paleontologické naleziště.

Poznávací turistická hra „Co pamatují Zubři v Zubří“ začíná tabulí zubra Bohouše, který vítá návštěvníky města u vlakové zastávky blízko vjezdu do obce. Asi 7 kilometrů dlouhá trasa má 9 zastavení, na které vás zubři pojmenovaní po významných rodácích seznámí s historickými, přírodními i kulturními zajímavostmi regionu. Na každém panelu najdete i jednoduchou otázkou, na kterou díky kresleným obrázkům od Dany Pekarové mohou odpověď najít i menší děti. Správné odpovědi Vás dovedou k tajence. Za tu pak můžete být v zuberském muzeu odměněni pamětní medailí a účastnickým dekretem. Celý výlet je okořeněn několika interaktivními úkoly, díky nimž můžete v Zubří za sebou zanechat nesmazatelnou stopu. Jakou? To Vám neřekneme – je třeba to vyzkoušet.

Tato hra je připravená nejen pro návštěvníky Zubří, ale také pro jeho stálé obyvatele. Vždyť mnozí z nich stále neví, že Zubří má svou stálou expozici v Muzeu Zubří, které sídlí na Hlavní ulici (bývalý Diner), a proto není na škodu tuto informaci připomenout. Naše muzeum je sice malé, trochu schované, ale jistě má co nabídnout. Kromě toho letošní letní výstava ANALFABETA NEGRAMOTNÁ určitě pobaví celou rodinu.

 

Muzeum Zubří se zuberskou výšivkou

Vlastivědné zaměření expozice dává každému návštěvníkovi vybrat si, co je jeho srdci nebližší. Přesto jádrem expozice zůstává zuberské bílé vyšívání.

Muzeum Zubří nabízí:

* komentované prohlídky

* expozici zuberské výšivky

* archeologické nálezy z hradu Rožnov

* mineralogickou sbírku s polodrahokamy ze Zubří

* historickou sbírku – 1. a 2. světová válka, ale i každodenní život v obci

* turistické vizitky: Zubří, Muzeum Zubří a turistická nálepka zubra

* letní interaktivní výstavu ANALFABETA NEGRAMOTNÁ

 

Prázdninová otevírací doba:

Po, Pá, So: 14 -18 h.

Út, Čt, Ne:   9 -12 h.

Možnost sjednání prohlídky mimo návštěvní dobu telefonicky.

Vstupné je dobrovolné.

Kontakty: muzeum@mesto-zubri.cz, Tel: 702 183 234, www.mesto-zubri.cz


Poděkování sponzorům, kteří se na stezce podílely přineseme v samostatném článku a na připravovaných stránkách stezky.

  • Muzeum Zubří
    Muzeum Zubří
    Stálá expozice a Vzdělávací centrum Jana Koláčka
    Telefon:
    702183234
  • Nacházíte se v režimu "Bez grafiky". Zapnutím grafiky zobrazíte standardní verzi webu. Zapnout grafiku