Miss Dietrich lituje - reportáž

1. 11. 2021
Zařazení: Kultura Klub

Jak viděla představení Divadla Ungelt Miss Dietrich lituje paní Zdeňka Janošková a fotografie Patrika Sikela.

Miss Dietrich lituje,

to diváci, kteří v neděli 17. října zaplnili velký sál Klubu do posledního místa, po zhlédnutí divadelní inscenace pražského Divadla Ungelt  - Miss Dietrich lituje, určitě nelitovali.  

Matka Marlene Dietrich v podání Reginy Rázlové a dcera Maria Riva ztělesněná Simonou Postlerovou předvedly strhující rodinný souboj. Hra se odehrává v době, kdy se Marlene uzavřela veřejnosti, ukazuje, jak se tato velká umělkyně vyrovnává s osaměním. Jde o velký duel dvou silných žen, z nichž každá má svou pravdu. Hra je o pocitech, o starých křivdách, o stáří, o hledání tolerance, lásky a vděčnosti.

Představení bylo famózním koncertem dvou vynikajících hereček Reginy Rázlové a Simony Postlerové, který v závěru dojal k slzám nejen obě hlavní hrdinky, ale i některé diváky, zejména divačky. Dlouho trvající ovace ve stoje byly poděkováním umělkyním a projevem nadšení a spokojenosti diváků.

Pro herecké výkony i souhru obou protagonistek inscenace patří k vrcholům Divadla Ungelt. Je úžasné, že můžeme u nás v zuberském Klubu zhlédnout vrcholná divadelní představení, aniž bychom za nimi museli cestovat do Prahy.

Z. J.

Nacházíte se v režimu "Bez grafiky". Zapnutím grafiky zobrazíte standardní verzi webu. Zapnout grafiku