Divadelní prkna zuberského Klubu opět ožila

15. 9. 2020
Zařazení: Kultura

Jak to vypadalo v Klubu po dlouhé divadelní odmlce, píše v reportáži o inscenaci Slováckého divadla paní Zdeňka Janošková.

Když jsme se v polovině února v sále zuberského Klubu loučili s herci Těšínského divadla, po skvělé inscenaci Gazdina roba, nikdo z nás netušil, že se zde setkáme až po sedmi měsících. V době protikoronavirových opatření za námi přicházela kultura prostřednictvím internetu a dalších médií.

Přísloví říká: „Trpělivost nosí růže“, nám přinesla divadelní představení v podobě inscenace Prokletí nefritového škorpiona, v podání herců Slováckého divadla Uherské Hradiště. V sobotu 12. září v podvečer se sál Klubu opět zaplnil milovníky divadla, jejichž obličeje se skrývaly za rouškami, aby byla dodržena všechna hygienická nařízení.

Hra, která měla ve Slováckém divadle premiéru v červnu letošního roku, je divadelní adaptací úspěšné filmové retro komedie Woodyho Allena.  Děj této převrácené detektivky, okořeněné milostným příběhem, hypnózou a kouzly, nás zavedl do prostředí pojišťovny North Coast, kde neúspěšně řeší loupeže šperků jejich klientů. Příchozí expertka zde chce vyšetřování inovovat. Spor mezi ní a vyšetřovatelem přeroste v sympatie, když se podrobí hypnóze šantánového hypnotizéra. Hypnóza se postará o spoustu vděčných situací. Na činy, prováděné v hypnóze, se poté, co hypnóza pomine, zapomínají.

 Ani tentokrát herci Slováckého divadla nezklamali. Aplaus diváků byl poděkováním protagonistům za jejich hodně dobré, úsměvné a velice kvalitní výkony.

Doufám, že situace z jara se nebude opakovat, a na prknech zuberského Klubu přivítáme další divadelní spolky a budeme se těšit z výkonů jejich herců.


Foto: Pavel Czinege

Text: Zdeňka Janošková

Nacházíte se v režimu "Bez grafiky". Zapnutím grafiky zobrazíte standardní verzi webu. Zapnout grafiku