MĚSTO ZUBŘÍ Oficiální prezentace města

Home » Sport » TJ LESANA - oddíl dívčí házené

TJ LESANA - oddíl dívčí házené

27.09.2013

Starší žačky Lesany Zubří se v Praze neztratily.

Mladé házenkářky Lesany Zubří se o velikonočním víkendu zúčastnily největšího mládežnického turnaje s názvem Praque Handball Cup 2016 a vedly si velice dobře. Letos se jednalo o jubilejní 25. ročník. Turnaj se hrál ve 30 halách a v 10 kategoriích se jej zúčastnilo 500 družstev a 8.000 hráčů a hráček z celého světa. Naše děvčata na tomto turnaji dosáhly svého historicky nejlepšího umístění. V konkurenci 69 družstev starších žaček, v drtivé většině oddílů zvučných jmen, obsadily dělené 12. - 22. místo, což je pro náš "provinční oddíl" vynikající výsledek. Tohoto svého výborného výsledku dosáhly i přesto, že byly nalosovány do velmi těžké skupiny (družstva Westlandia a Taarstup, které skončily v naší skupině na nepostupových pozicích se potom dostaly v soutěži play off "B" do semifinále a Dánky dokonce tuto "B" soutěž vyhrály). Na naší hře bylo pozitivní to, jak holky příkladně bojovaly a snažily se. Ve dvou utkáních, ve kterých prohrávaly, dokázaly v závěrech utkání strhnout vývoj na svoji stranu a v těchto utkáních zvítězit. Dobrou zprávou pro naši jarní mistrovskou sezónu je také skutečnost, že proměnily úplně všechny zahrávané sedmimetrové hody. Zajímavostí pro zuberskou veřejnost je skutečnost, že naše soupeřky v nástavbové části - ŠKP Bratislava - vedl z lavičky náš bývalý hráč Maťo Spuchlák.
 
Trenérka Simona Palátová měla na turnaji k dispozici tuto sestavu (v závorce počet vstřelených gólů):
Anita Poláčková G, Markéta Křenková G, Alžběta Krůpová 38, Denisa Dukátová 18, Tereza Kamencová 11, Tereza Palátová 10, Leona Jurajdová 5, Jasmína Remešová 5, Eliška Benová 3, Barbora Hrušková 3, Hana Mikulenková 2, Kateřina Fusková.
 
Utkání v základní skupině:
Lesana Zubří - Taarstup                    13:9
Lesana Zubří - Vršovice                     14:18
Lesana Zubří - Lugi HF                       10:13
Lesana Zubří - Westlandia               19:18
Lesana Zubří - Stupava/Malacky    13:6
 
Utkání v nástavbové skupině:
Lesana Zubří - ŠKP Bratislava         10:14
Lesana Zubří - Kobylisy                      16:15Starší žačky Lesany Zubří vítězně v Novém Jičíně

Starší žačky TJ Lesana Zubří se pod vedením trenérky Mgr. Simony Palátové účastnily turnaje LAUDON CUP 2016, který pořádal házenkářský oddíl TJ Nový Jičín. Turnaj se našim děvčatům vydařil. Ve všech 5 utkáních dokázaly své soupeřky porazit a staly se tak vítězem tohoto tradičního turnaje. Hned v prvním našem utkání a zároveň prvním utkání celého turnaje se vlastně hrálo o prvenství v turnaji. Toto důležité utkání jsme vyhráli o jediný gól. 
V tréninku se musíme ještě více zaměřit na přihrávky a zpracování míče, protože z těchto zbytečných chyb máme hodně ztracených balónů, které nám potom mohou v mistrovských utkáních jarní části zlínské ligy starších žaček chybět.
Na turnaj bohužel neodcestovaly z důvodu nemoci Hanka Mikulenková a Markéta Křenková.
 
Utkání:
Lesana Zubří - MSŠ Swietochlowice I. (PL)    14:13
Lesana Zubří - HC Hlučín                                      19:3
Lesana Zubří - DHK Zora Olomouc                    11:7
Lesana Zubří - MSŠ Swietochlowice II. (PL)   22:12
Lesana Zubří - TJ Nový Jičín                                16:6
 
Sestava a střelci branek: Anita Poláčková G, Alžběta Krůpová 27, Denisa Dukátová 14, Leona Jurajdová 14, Tereza Palátová 11, Jasmína Remešová 8, Barbora Hrušková 5, Tereza Kamencová 4, Kateřina Fusková 2, Eliška Benová.

 Starší žačky Lesany Zubří obhájily vítězství v turnaji

 V neděli 31. ledna jsme v zuberské hale pořádali 4. ročník turnaje Nastrojárna Pečky Cup v kategorii starších žaček. Letos se ho zúčastnila družstva TJ Lesana Zubří, HC Hlučín, HC Zlín 2002 a TJ Nový Jičín.
Je to náš standardně pořádaný turnaj, který je součástí zimní přípravy na jarní část sezóny ve Zlínské lize starších žaček.
V prvním utkání jsme zvítězili nad Novým Jičínem, ve druhém utkání jsme remizovali s celkem Zlína a v posledním utkání jsme zvítězili nad družstvem Hlučína.
O našem vítězství rozhodovalo celkové skóre, které mělo naše družstvo lepší než Zlín. Podařilo se nám tak zopakovat loňské vítězství v tomto turnaji.
 
Nejlepší brankářkou turnaje se stala zuberská Anita Poláčková, hráčkou Karolína Bumbálová ze Zlína a střelkyní opět naše Denisa Dukátová.
 
Konečná tabulka Nástrojárna Pečky Cup 2016

  1. TJ Lesana Zubří 5 b.
  2. HC Zlín 2002 5 b.
  3. HC Hlučín 2 b.
  4. TJ Nový Jičín 0 b.

Sestava a branky Lesany: Markéta Křenková G, Anita Poláčková G, Denisa Dukátová 30, Alžběta Krůpová 20, Tereza Kamencová 9, Tereza Palátová 9, Barbora Hrušková 8, Leona Jurajdová 6, Eliška Benová 1, Jasmína Remešová, Katka Fusková.
 
V Zubří, 31.1.2016
 
_____________________________________________________________________________________________________________________
Oddíl dívčí házené vznikl v roce 1996 a v současné době má tři družstva - minižačky, mladší žačky a starší žačky. Děvčata hrají úspěšně v krajských přeborech¨a každoročně se účastní házenkářského turnaje NOVINÁŘSKÝ KALAMÁŘ. Za účelem zlepšování výkonnosti se v průběhu celého roku účastní všechny naše věkové kategorie několika turnajů (v posledních letech to byly turnaje v Zubří, Rožnově p. R., Zlíně, Velké n. Veličkou, Veselí n. Moravou, Velké Bystřici, Olomouci, Ostravě, Polance n. Odrou a Praze). Mnohé z našich hráček se velice úspěšně prosazují v dorosteneckých i seniorských kategoriích. Máme mistryně republiky ve starších žačkách, v dorostenkách a také účast v reprezentačním výběru ČR. Fotografie ke článkům