MĚSTO ZUBŘÍ Oficiální prezentace města

Home » Sport » LYŽAŘSKÝ ODDÍL

LYŽAŘSKÝ ODDÍL

19.04.2012

domovský web: http://lyzari.sweb.cz

Náš oddíl byl založen v roce 1985, byl zařazen do místní Tělovýchovné jednoty Gumárny Zubří a věnuje se klasickému lyžování. O tři roky později byla dostavěna lyžařská chata do současné podoby.Lyžařská chata je postavena u zuberského vrcholu Soliska (535 m.n.m.). Na blízké louce byl vybudován osvětlený okruh v délce 600m. Výšková poloha chaty nám poskytuje nejlepší sněhové podmínky v Zubří a díky osvětlenému okruhu můžeme trénovat i v podvečerních hodinách krátkého zimního dne. K úpravám tratí, byl v roce 1988 zakoupen sněžný skútr Buran.

V zimním období se pravidelně zúčastňujeme seriálu závodů v klasickém lyžování o pohár Zlínského a Moravskoslezského kraje. Od roku 2004 se členové oddílu začali zúčastňovat i dálkových běhů jako je například Jizerská padesátka.

Přes teplejší roční období se věnujeme běhům přespolním, silničním a taky běhům do vrchu. Tréninky probíhají převážně v okolí naší lyžařské chaty a přes zimu využíváme tělocvičnu při místní základní škole.

Od roku 1999 pořádá náš oddíl každý rok dva závody. Zimní krajský kvalifikační a podzimní přípravný závod v přespolním běhu - Běh okolo Soliska.

K nejlepším sportovcům našeho oddílu patří několikanásobná federální vítězka republikového přeboru v letním a zimním biatlonu Marcela Tovaryšová roz. Holišová, dvojnásobný vítěz přeboru ZK v klasickém lyžování Tomáš Vlček.

Během činnosti našeho oddílu bylo průběžně registrováno více jak 90 aktivních členů lyžařského oddílu.

Fotografie ke článkům