MĚSTO ZUBŘÍ Oficiální prezentace města

Home » Aktuality » METLÁŘSKÝ JARMARK 2016

METLÁŘSKÝ JARMARK 2016

20.05.2016

Již 22. ročník tradičního Metlářského jarmarku, který každoročně pořádá Město Zubří ve spolupráci s Valašským souborem písní a tanců BESKYD, se letos uskuteční v sobotu 21. května od 9.00 hodin v prostorách kolem Klubu Zubří. Letos poprvé bude v rámci jarmarku otevřena také nová expozice Muzea Zubří v nedaleké budově depozitáře na Hlavní ulici 824 (bývalý Dinner nebo dnešní sídlo lékárny).
 

Řemeslníci, stánkový prodej, spousta jídla a pití, kolotoče, atrakce, řemeslníci a kulturní program, v rámci kterého uvidíte a uslyšíte: Dechovou hudbu Zubřanku, Swing band Jindřicha Dořičáka, Dětskou folklórní přehlídku, Tradiční kácení máje, Elubic, Faraon a bluegrassová kapela Radegrass z Rožnova pod Radhoštěm.

Orientační program

9.00       Dechová hudba Zubřanka (Zubří)
10.45     Swing band Zubří Jindřicha Dořičáka
14.00     Dětská folklórní přehlídka
16.30     Kácení máje – VSPT Beskyd
17.00     Elubic / Faraon (Zubří)
18.30     Faraon / Elubic (Zubří)
20.00     Radegrass (Rožnov p. R.)
Průběžně:
 • Ukázky výroby a prodej tradičních zuberských metel
 • Stánkový prodej, řemeslníci
 • Kolotoče a kreativní dílničky pro děti
Dětská folklórní přehlídka se zahraniční účastí
V rámci letošní dětské folklórní přehlídky uvidíte a uslyšíte snad rekordní počet 240 dětí, které zatancují, zahrají a zazpívají v následujícím pořadí:
 1. Beskyďáčci (Zubří)
 2. Malí ogaři (Liptál)
 3. Ovečky I (Val. Meziříčí)
 4. Malý Sedmikvítek (Frenštát pod Radhoštěm)
 5. Malý Radhošť I (Rožnov pod Radhoštěm)
 6. Ovečky II (Valašské Meziříčí)
 7. Valašenka (Vidče)
 8. CM Ondřejníček (K. Niklová)
 9. Malý Radhošť II (Rožnov p. R.)
 10. DMFS Kalužiar (Martin, SK)
 11. Malý Beskyd (Zubří)
 12. Společný závěr

Navštivte v rámci jarmarku také expozici Muzea Zubří!

U příležitosti konání Metlářského jarmarku bude otevřena i expozice zuberského muzea v nově otevřeném depozitáři. Muzeum sídlí na Hlavní ulici v č.p. 824 (bývalý Dinner či sídlo lékárny).
Expozice bude otevřena v době od 9 do 11 hodin dopoledne a od 16 do 18 hodin odpoledne.
Nová expozice Muzea Zubří zachycuje historii,  každodenní život ve městě, ale hlavně představuje práce zuberských vyšívaček. Návštěvníci se tak mohou seznámit s výšivkou známou pro svojí neuvěřitelnou jemnost a krásu, kterou kupoval i tvůrce obuvnického impéria Tomáš Baťa jako dárky při svých cestách do Ameriky. Práce zuberských žen ozdobily oděv nejedné americké herečky, ale i manželky prezidenta USA. Expozice Muzeum Zubří se však může pochlubit nejen výšivkou místních žen, ale i zrestaurovanými nálezy ze středověkého hradu Rožnov nebo polodrahokamy z relativně bohaté mineralogické sbírky.

Důležité upozornění – parkování před Klubem

V souvislosti s pořádáním Metlářského jarmarku upozorňujeme občany, že až do 23. května 2016 bude uzavřeno parkoviště mezi Klubem a kuželnou! Prosíme o trpělivost a respektování dopravního značení!
 
Fotografie ke článkům