MĚSTO ZUBŘÍ Oficiální prezentace města

Home » Aktuality » METLÁŘSKÝ JARMARK 2015

METLÁŘSKÝ JARMARK 2015

21.05.2015

Všechny vás srdečně zveme na sobotní Metlářský jarmark. Do nabitého programu jarmarku se letos mimo jiné vešly hned dva křty CD – dopoledne pokřtí nové CD „Zimní tání“ „Swingbanďáci“ v čele s Jindřichem Dořičákem a večer bude patřit místní rockové legendě – kapele Koridor, která k nám pozvala nejen revival Jiřího Schellingera, ale také rockovou zvěvačku Moniku Agrebi, která se stane kmotrou jejich novinky.

Poprvé ochutnáme atmosféru jarmarku v novém prostředí po rekonstrukci prostranství před Klubem, která ještě není zcela u konce. Počasí také nevěští nic dobrého. Prosíme Vás tímto všechny o trpělivost a porozumění. Pokusíme se Vám připravit takové podmínky, aby jste i na letošní jarmark vzpomínali v dobrém.
 
 

Orientační program:
9.00 hod.   Dechová hudba Zubřanka
11.00 hod. Swing band Zubří Jindřicha Dořičáka – křest CD „Zimní tání“
14.00 hod. Dětská folklórní přehlídka (v sále Klubu)
16.00 hod. Elubic
16.30 hod. CM Malý Beskyd
17.00 hod. Tradiční kácení máje VSPT Beskyd
17.30 hod. Faraon
19.30 hod. Jiří Schellinger revival
21.00 hod. Koridor - křest CD – kmotrou Monika Agrebi

Koridor v rámci jarmarku pokřtí nové CD

Závěr dne je věnován zuberské rockové legendě Koridoru, kterou zakládali v roce 1985 kytarista Pavel Němec, bubeník Petr Krupa a zpěvák Radek Nohavica. K nim se postupem času připojil baskytarista Petr Krhovják a za klávesami stanul Dan Kuchynka. „V této sestavě kapela koncertovala po celé Moravě a asi jako všechny tehdejší kapely hrála skladby skupin Deep Purple, Whitesnake, Iron Maiden a dalších," prozradil Pavel Němec. Muzikanti se postupem času propracovali k vlastní autorské tvorbě, s níž začali slavit úspěchy. „Například skladba Columbus se několik týdnů držela v popředí hitparády československého rozhlasu. V posledních letech kapela koncertuje po celé republice i na Slovensku. Objíždí malé i velké festivaly, kde si na jednom podiu zahrála například s Olgou Lounovou, Palo Haberou, Katkou Knechtovou, Blazem Bayleym či se skupinami Citron, Olympic, Katapult, nebo Desmod.“
Zuberští rockeři nahráli nové album, jež bude dárkem k letošnímu 30. výročí jejich vzniku. Zcela nové skladby, které byly nahrány ve studiu Gloria Records v Ostravici, si můžete poslechnout v podvečer Metlářského jarmarku, kdy také bude CD pokřtěno. Kmotrou  této desky se stane Monika Agrebi .
Dana Pekarová

Informace pro prodejce o pravidlech a podmínkách prodeje na Metlářském jarmarku najdete na tomto odkaze:

http://kultura.mesto-zubri.cz/texty.php?typ=27&detail=45

 
Fotografie ke článkům